نمادهای صنعت لاستیک

  ارتقا چشم‌انداز سودآوری نمادهای صنعت لاستیک در سال ۱۴۰۱

  امتیاز کاربران

  ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
   

  به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، تحلیلگر بازارسرمایه آقای پویان مظفری گفت: با بررسی صورت‌های مالی می‌توان فهمید شرکت‌های فعال در صنعت لاستیک عمدتا توانایی سودسازی مناسبی را دارند.

  آقای مظفری گفت: میانگین رشد صنعت تایر در حدود ۳ تا ۴ درصد در سال خواهد بود که دلیل عمده آن نیز رشد توسعه صنعت خودرو در جهان می‌باشد. در داخل بسیاری از تحلیلگران مقدار فروش شرکت‌های لاستیکی را به تولید ایران خودرو و سایپا گره می‌زنند، اما باید گفت که اصلی‌ترین منبع تقاضای لاستیک، تعویض لاستیک خودرو‌های موجود است.

  با بررسی صورت‌های مالی شرکت‌ها می‌توان فهمید که نماد‌هایی که در این صنعت فعال هستند عمدتا توانایی سودسازی مناسبی را دارند، در واقع در این صنعت می‌توان شرکت‌های مناسبی را با توجه به فاکتور p/e (نسبت p/e در واقع انتظارات سرمایه گذاران از بازدهی آینده یک دارایی را به ما نشان می دهد) یافت. خیلی از شرکت‌های این صنعت در گذشته‌ای نه چندان دور سود مناسبی نسبت به قیمت‌شان نمی‌ساختند، اما در حال حاضر می‌توان به این صنعت به چشم یک صنعت p/e محور و رشد در سودآوری نگاه کرد.

  او گفت: با بررسی مناسب این شرکت‌ها می‌توان دریافت که دو نماد پکرمان و پکویر از منظر سودسازی شرایط بهتری را تجربه می‌کنند و می‌توان نسبت قیمت به درآمد این دو را در سناریو‌های محتمل زیر ۵.۵ واحد تخمین زد. همچنین بیشترین اهرم تغییر سود در این صنعت متعلق به نماد پتایر میباشد که با افزایش نرخ تغییرات سودش بسیار چشمگیر است و می‌تواند تغییرات شدیدی را تجربه کند.

  در این گروه پسهند با p/e حدود ۹ واحدی، پیزد با p/e حدود ۸ واحدی، پاسا و پارتا هم با p/e حدود ۷ واحدی در حال معامله هستند. همین بررسی نشان می‌دهد نماد‌های این گروه از منظر قیمت به سود در محدوده‌های مناسبی قرار دارند و در صورت افزایش نرخ لاستیک، تغییر در نرخ ارز و یا تغییر محسوس در مقدار فروش می‌توانند سود‌های مناسب تری را برای سهامدارن به ارمغان بیاورند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  جستجو

  چگونه سایز لاستیک خود را بخوانیم

  آموزش خواندن تاریخ تولید لاستیک

  عضویت در خبرنامه تهران تایر

  مرکز خرید و فروش انواع لاستیکهای ایرانی و خارجی

  • تهران بزرگراه رسالت جنب مترو علم و صنعت پلاک 404
  • 77130782-77130841-09121509773

  فروشگاه تهران تایر

  عرضه کننده انواع لاستیکهای ایرانی و خارجی با بیش از 20 سال تجربه

  خرید لاستیک, فروش لاستیک, تعویض لاستیک, بالانس لاستیک, تنظیم باد

  Search